VJ1812Y334KBBAT4X is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Vishay Vitramon
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Vishay Vitramon
In Stock: 0
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
Direct
KEMET
KEMET
0.33 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
VJ1812Y334KBBAT4X
DigiKey Part Number
VJ1812Y334KBBAT4X-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ1812Y334KBBAT4X
Description
CAP CER 0.33UF 100V X7R 1812
Detailed Description
EDA/CAD Models
VJ1812Y334KBBAT4X Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.086" (2.18mm)