VJ1812Y334KBPAT4X is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Vishay Vitramon
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
KEMET
In Stock: 38 433
Datasheet
Similar
TDK
0.33 µF ±10% 250V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
VJ1812Y334KBPAT4X
DigiKey Part Number
VJ1812Y334KBPAT4X-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ1812Y334KBPAT4X
Description
CAP CER 0.33UF 250V X7R 1812
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
VJ1812Y334KBPAT4X Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Open Mode, Soft Termination
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.086" (2.18mm)