VJ1206Y824MXQRW1BC is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
Parametric Equivalent
Walsin Technology Corporation
0.82 µF ±20% 10V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
VJ1206Y824MXQRW1BC
DigiKey Part Number
VJ1206Y824MXQRW1BC-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ1206Y824MXQRW1BC
Description
CAP CER 0.82UF 10V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
VJ1206Y824MXQRW1BC Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.051" (1.30mm)