VJ1206Y824JXQRW1BC is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Datasheet
Upgrade
Datasheet
Parametric Equivalent
0.82 µF ±5% 10V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
VJ1206Y824JXQRW1BC
DigiKey Part Number
VJ1206Y824JXQRW1BC-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ1206Y824JXQRW1BC
Description
CAP CER 0.82UF 10V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
VJ1206Y824JXQRW1BC Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.051" (1.30mm)