VJ1206Y473KXBCW1BC
DigiKey Part Number
720-VJ1206Y473KXBCW1BCTR-ND - Tape & Reel (TR)
720-VJ1206Y473KXBCW1BCCT-ND - Cut Tape (CT)
720-VJ1206Y473KXBCW1BCDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ1206Y473KXBCW1BC
Description
CAP CER 0.047UF 100V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.047 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
VJ1206Y473KXBCW1BC Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)