C3216X7R2A473K115AA
DigiKey Part Number
445-2282-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-2282-1-ND - Cut Tape (CT)
445-2282-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C3216X7R2A473K115AA
Description
CAP CER 0.047UF 100V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.047 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
C3216X7R2A473K115AA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.051" (1.30mm)