VJ0603Y124JXQPW1BC is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Vitramon
In Stock: 0
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 425
Datasheet
Parametric Equivalent
Walsin Technology Corporation
In Stock: 0
KEMET
Murata Electronics
Murata Electronics
0.12 µF ±5% 10V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
VJ0603Y124JXQPW1BC
DigiKey Part Number
VJ0603Y124JXQPW1BC-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ0603Y124JXQPW1BC
Description
CAP CER 0.12UF 10V X7R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
VJ0603Y124JXQPW1BC Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.034" (0.87mm)