TR3E227K010C0070 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Vishay Sprague
In Stock: 5 937
Datasheet
Similar
Vishay Sprague
In Stock: 3 015
Datasheet
In Stock: 499
In Stock: 661
In Stock: 189
In Stock: 582
220 µF Molded Tantalum Capacitors 10 V 2917 (7343 Metric) 70mOhm
TR3E227K010C0070
DigiKey Part Number
718-1787-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TR3E227K010C0070
Description
CAP TANT 220UF 10% 10V 2917
Detailed Description
EDA/CAD Models
TR3E227K010C0070 Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
70mOhm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.170" (4.32mm)
Tolerance
±10%
Manufacturer Size Code
E
Voltage - Rated
10 V