592D227X9010D2T19H is available for purchase but is not normally stocked.
Vishay Sprague
In Stock: 5 937
Vishay Sprague
In Stock: 3 015
Datasheet
In Stock: 499
In Stock: 661
In Stock: 189
In Stock: 582
220 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 10 V 2917 (7343 Metric) 120mOhm
592D227X9010D2T19H
DigiKey Part Number
592D227X9010D2T19H-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
592D227X9010D2T19H
Description
CAP TANT 220UF 10% 10V 2917
Detailed Description
EDA/CAD Models
592D227X9010D2T19H Models
Category
Type
Conformal Coated
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
120mOhm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.295" L x 0.169" W (7.50mm x 4.30mm)
Tolerance
±10%
Voltage - Rated
10 V