SMF24A-E3-08 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
In Stock: 14 562
Datasheet
Direct
In Stock: 0
Datasheet
Littelfuse Inc.
In Stock: 17
Diotec Semiconductor
Eaton - Electronics Division
Similar
Nexperia USA Inc.
Similar
Littelfuse Inc.
38.9V Clamp 5.1A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-219AB (SMF)
DO-219AB SFM
SMF24A-E3-08
DigiKey Part Number
SMF24A-E3-08TR-ND - Tape & Reel (TR)
SMF24A-E3-08CT-ND - Cut Tape (CT)
SMF24A-E3-08DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMF24A-E3-08
Description
TVS DIODE 24VWM 38.9VC DO219AB
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
5.1A
Mfr
Power - Peak Pulse
200W
Capacitance @ Frequency
244pF @ 1MHz
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
24V
Voltage - Breakdown (Min)
26.7V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
38.9V