SMF24A-HE3-08 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SMF24A-HE3-08 |
Description | TVS DIODE 24VWM 38.9VC DO219AB |
Customer Reference | |
Detailed Description | 38.9V Clamp 5.1A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-219AB (SMF) |
Datasheet | Datasheet |
Category | Power - Peak Pulse 200W |
Mfr | Power Line Protection No |
Series | Capacitance @ Frequency 244pF @ 1MHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -65°C ~ 175°C (TJ) |
Part Status Obsolete | Grade Automotive |
Type Zener | Qualification AEC-Q101 |
Unidirectional Channels 1 | Mounting Type Surface Mount |
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 24V | Package / Case DO-219AB |
Voltage - Breakdown (Min) 26.7V | Supplier Device Package |
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 38.9V | Base Product Number |
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 5.1A |