SMAJ7.5CA-M3/61 is available for purchase but is not normally stocked.
Bourns Inc.
Taiwan Semiconductor Corporation
Diodes Incorporated
Comchip Technology
Similar
Comchip Technology
Image for SMAJ7.5CA-M3/61 is not available
SMAJ7.5CA-M3/61
DigiKey Part Number
SMAJ7.5CA-M3/61-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMAJ7.5CA-M3/61
Description
TVS DIODE 7.5VWM 12.9V DO214AC
Manufacturer Standard Lead Time
28 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
12.9V Clamp 31A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AC (SMA)
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
31A
Mfr
Power - Peak Pulse
400W
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
7.5V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
8.33V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
12.9V