XO23C3DREHX50M000 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | XO23C3DREHX50M000 |
Description | OSCILLATOR, 3.2X2.5MM, CMOS, -40 |
Manufacturer Standard Lead Time | 14 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 50 MHz XO (Standard) HCMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead |
Datasheet | Datasheet |
Category | Output HCMOS |
Mfr | Voltage - Supply 3.3V |
Series | Frequency Stability ±50ppm |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 85°C |
Part Status Active | Current - Supply (Max) 35mA |
Base Resonator | Mounting Type Surface Mount |
Type | Package / Case 4-SMD, No Lead |
Frequency | Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) |
Function Enable/Disable | Height - Seated (Max) 0.037" (0.95mm) |