TNPW060311K5BYEN
DigiKey Part Number
541-TNPW060311K5BYENTR-ND - Tape & Reel (TR)
541-TNPW060311K5BYENCT-ND - Cut Tape (CT)
541-TNPW060311K5BYENDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TNPW060311K5BYEN
Description
RES 11.5K OHM 0.1% 0.21W 0603
Detailed Description
11.5 kOhms ±0.1% 0.21W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thin Film
Temperature Coefficient
±10ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension
0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)