RWR84N1151BRRSL is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
1.15 kOhms ±0.1% 7W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant, Non-Inductive Wirewound
RWR84N1151BRRSL
DigiKey Part Number
RWR84N1151BRRSL-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RWR84N1151BRRSL
Description
RES 1.15K OHM 7W 0.1% WW AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Features
Military, Moisture Resistant, Non-Inductive
Mfr
Temperature Coefficient
±20ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 250°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Failure Rate
R (0.01%)