IHLP3232DZER220M11
DigiKey Part Number
541-1349-2-ND - Tape & Reel (TR)
541-1349-1-ND - Cut Tape (CT)
541-1349-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IHLP3232DZER220M11
Description
FIXED IND 22UH 4.3A 94.2 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 µH Shielded Molded Inductor 4.3 A 94.2mOhm Max Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
IHLP3232DZER220M11 Models
DC Resistance (DCR)
94.2mOhm Max
Series
Frequency - Self Resonant
8.2MHz
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Molded
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.340" L x 0.322" W (8.64mm x 8.18mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.157" (4.00mm)
Current - Saturation (Isat)
3.3A