CW02B39R00JE70HE is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
39 Ohms ±5% 3.75W Through Hole Resistor Axial Wirewound
CW02B39R00JE70HE
DigiKey Part Number
CW02B39R00JE70HE-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CW02B39R00JE70HE
Description
RES 39 OHM 3.75W 5% AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
CW02B39R00JE70HE Models
Temperature Coefficient
±30ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 350°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.188" Dia x 0.562" L (4.78mm x 14.27mm)