CW02B39R00JE12HS is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
39 Ohms ±5% 3.75W Through Hole Resistor Axial Moisture Resistant, Pulse Withstanding Wirewound
CW02B39R00JE12HS
DigiKey Part Number
CW02B39R00JE12HS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CW02B39R00JE12HS
Description
RES 39 OHM 3.75W 5% AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
CW02B39R00JE12HS Models
Mfr
Features
Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Series
Temperature Coefficient
±30ppm/°C
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-65°C ~ 350°C
Axial
Tolerance
Size / Dimension
0.188" Dia x 0.562" L (4.78mm x 14.27mm)