VY2103M63Y5US63V0 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 0
Datasheet
Similar
In Stock: 8 463
Datasheet
Parametric Equivalent
Similar
KEMET
KEMET
10000 pF ±20% 440VAC Ceramic Capacitor Y5U (E) Radial, Disc
VY2103M63Y5US63V0
DigiKey Part Number
BC2698-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VY2103M63Y5US63V0
Description
CAP CER 10000PF 440VAC Y5U
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
VY2103M63Y5US63V0 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.630" Dia (16.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.787" (20.00mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)