SFR25H0004709JA100 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
In Stock: 4 965
Datasheet
Vishay Dale
Vishay Sfernice
Stackpole Electronics Inc
47 Ohms ±5% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Metal Film
SFR25H0004709JA100
DigiKey Part Number
56-SFR25H0004709JA100TB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SFR25H0004709JA100
Description
SFR25H 5% A1 47R
Detailed Description
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Active
Supplier Device Package
Axial
Resistance
Size / Dimension
0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)