SFR25H0001209JA500 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 0
In Stock: 0
Parametric Equivalent
Datasheet
Vishay Dale
Vishay Dale
Vishay Sfernice
12 Ohms ±5% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Metal Film
SFR25H0001209JA500
DigiKey Part Number
SFR25H0001209JA500-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SFR25H0001209JA500
Description
RES 12 OHM 1/2W 5% AXIAL
Detailed Description
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)