S681K29Y5PP6TK5R is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 0
Datasheet
Similar
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
680 pF ±10% 2000V (2kV) Ceramic Capacitor Y5P (B) Radial, Disc
S681K29Y5PP6TK5R
DigiKey Part Number
S681K29Y5PP6TK5R-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S681K29Y5PP6TK5R
Description
CAP CER 680PF 2KV Y5P RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
S681K29Y5PP6TK5R Models
Operating Temperature
-30°C ~ 125°C
Mfr
Applications
Series
Mounting Type
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
Radial, Disc
Part Status
Active
Size / Dimension
0.295" Dia (7.50mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.453" (11.50mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)