S471K29X7RN6TJ5R is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
In Stock: 7 072
Datasheet
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
Direct
Vishay Cera-Mite
470 pF ±10% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor X7R Radial, Disc
S471K29X7RN6TJ5R
DigiKey Part Number
S471K29X7RN6TJ5R-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S471K29X7RN6TJ5R
Description
CAP CER 470PF 1KV X7R RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
S471K29X7RN6TJ5R Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.295" Dia (7.50mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.453" (11.50mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)