D30D53X222KR
DigiKey Part Number
4802-D30D53X222KR-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
D30D53X222KR
Description
3KV, X7R, 2200PF, +/-10%, RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2200 pF ±10% 3000V (3kV) Ceramic Capacitor X7R Radial, Disc
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Features
High Voltage
Part Status
Active
Applications
Capacitance
Mounting Type
Tolerance
±10%