S180J25SL0N6TJ5R is available for purchase but is not normally stocked.
In Stock: 868
18 pF ±5% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor SL Radial, Disc
S180J25SL0N6TJ5R
DigiKey Part Number
S180J25SL0N6TJ5R-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S180J25SL0N6TJ5R
Description
CAP CER 18PF 1KV SL RADIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
S180J25SL0N6TJ5R Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.256" Dia (6.50mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.413" (10.50mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)