S180J25SL0N63J5R is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Direct
TDK
Upgrade
TDK
In Stock: 868
18 pF ±5% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor SL Radial, Disc
S180J25SL0N63J5R
DigiKey Part Number
S180J25SL0N63J5R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S180J25SL0N63J5R
Description
CAP CER 18PF 1KV SL RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
S180J25SL0N63J5R Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Applications
Series
Mounting Type
Packaging
Bulk
Package / Case
Radial, Disc
Part Status
Active
Size / Dimension
0.256" Dia (6.50mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.413" (10.50mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)