S152K43X7RP6UK5R is available for purchase but is not normally stocked.
Similar
Vishay Cera-Mite
Similar
Vishay Cera-Mite
1500 pF ±10% 2000V (2kV) Ceramic Capacitor X7R Radial, Disc
S152K43X7RP6UK5R
DigiKey Part Number
S152K43X7RP6UK5R-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S152K43X7RP6UK5R
Description
CAP CER 1500PF 2KV X7R RADIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
S152K43X7RP6UK5R Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.433" Dia (11.00mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.591" (15.00mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)