S101K39SL0P63K5R is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 0
Datasheet
Similar
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
Upgrade
TDK
TDK
100 pF ±10% 2000V (2kV) Ceramic Capacitor SL Radial, Disc
S101K39SL0P63K5R
DigiKey Part Number
S101K39SL0P63K5R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S101K39SL0P63K5R
Description
CAP CER 100PF 2KV SL RADIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
S101K39SL0P63K5R Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.394" Dia (10.00mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.551" (14.00mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)