MRS16000C4709FRP00 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 400
Datasheet
Parametric Equivalent
In Stock: 4 905
Datasheet
In Stock: 0
In Stock: 790
47 Ohms ±1% 0.4W Through Hole Resistor Axial Metal Film
MRS16000C4709FRP00
DigiKey Part Number
MRS16000C4709FRP00-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MRS16000C4709FRP00
Description
RES 47 OHM 0.4W 1% AXIAL
Detailed Description
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.063" Dia x 0.142" L (1.60mm x 3.60mm)