MRS16000C4709FC100 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 400
Datasheet
Parametric Equivalent
In Stock: 4 905
Datasheet
In Stock: 0
In Stock: 790
47 Ohms ±1% 0.4W Through Hole Resistor Axial Metal Film
MRS16000C4709FC100
DigiKey Part Number
MRS16000C4709FC100-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MRS16000C4709FC100
Description
RES 47 OHM 0.4W 1% AXIAL
Detailed Description
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.063" Dia x 0.142" L (1.60mm x 3.60mm)