MKP383310025JCM2B0 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
10000 pF Film Capacitor 125V 250V Polypropylene (PP), Metallized Radial
MKP383310025JCM2B0
DigiKey Part Number
MKP383310025JCM2B0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MKP383310025JCM2B0
Description
CAP FILM 10000PF 5% 250VDC RAD
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.394" L x 0.177" W (10.00mm x 4.50mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.374" (9.50mm)
Tolerance
±5%
Voltage Rating - AC
125V
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)
Voltage Rating - DC
250V