MAL214264222E3 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Rubycon
In Stock: 1 630
Datasheet
Upgrade
Rubycon
In Stock: 0
Datasheet
Panasonic Industry
In Stock: 226
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
Chinsan (Elite)
In Stock: 323
2200 µF 10 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 2500 Hrs @ 105°C
MAL214264222E3
DigiKey Part Number
MAL214264222E3-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MAL214264222E3
Description
CAP ALUM 2200UF 20% 10V RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Mfr
Polarization
Polar
Packaging
Bulk
Ripple Current @ Low Frequency
760 mA @ 100 Hz
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Capacitance
Size / Dimension
0.394" Dia (10.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.866" (22.00mm)
Voltage - Rated
10 V
Mounting Type
Lifetime @ Temp.
2500 Hrs @ 105°C