MAL210252223E3 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
22000 µF 200 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 9mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C
MAL210252223E3
DigiKey Part Number
MAL210252223E3-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MAL210252223E3
Description
CAP ALUM 22000UF 20% 200V SCREW
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Bulk
Ripple Current @ Low Frequency
29.5 A @ 100 Hz
Impedance
7 mOhms
Capacitance
Lead Spacing
1.252" (31.80mm)
Tolerance
±20%
Size / Dimension
2.992" Dia (76.00mm)
Voltage - Rated
200 V
Height - Seated (Max)
8.886" (225.70mm)
ESR (Equivalent Series Resistance)
9mOhm @ 100Hz
Mounting Type
Lifetime @ Temp.
10000 Hrs @ 85°C