A222K15X7RH5TAA
DigiKey Part Number
1119PHTR-ND - Tape & Reel (TR)
1119PHCT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A222K15X7RH5TAA
Description
CAP CER 2200PF 100V X7R AXIAL
Detailed Description
2200 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R Axial
EDA/CAD Models
A222K15X7RH5TAA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Size / Dimension
0.098" Dia x 0.150" L (2.50mm x 3.80mm)
Tolerance
±10%