TA-12.500MBD-T
DigiKey Part Number
887-2066-2-ND - Tape & Reel (TR)
887-2066-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TA-12.500MBD-T
Description
MEMS OSC XO 12.5000MHZ CMOS SMD
Customer Reference
Detailed Description
12.5 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
TA-12.500MBD-T Models
Category
Output
CMOS
Mfr
Voltage - Supply
3.3V
Series
Frequency Stability
±25ppm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Obsolete
Current - Supply (Max)
25mA
Base Resonator
Mounting Type
Surface Mount
Type
Package / Case
4-SMD, No Lead
Frequency
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)