82A0111-10-5
DigiKey Part Number
82A0111-10-5-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
82A0111-10-5
Description
HOOK-UP STRND 10AWG GREEN 2000'
Customer Reference
Detailed Description
10 AWG Hook-Up Wire 665/38 Green 600V 2000.0' (609.6m)
Jacket (Insulation) Diameter
0.157" (3.99mm)
Series
Jacket (Insulation) Thickness
0.006" (0.15mm)
Packaging
Spool
Length
2000.0' (609.6m)
Part Status
Obsolete
Voltage
600V
Cable Type
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C