82A0111-10-0
DigiKey Part Number
82A0111-10-0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
82A0111-10-0
Description
HOOK-UP STRND 10AWG BLACK 2000'
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 AWG Hook-Up Wire 665/38 Black 600V 2000.0' (609.6m)
Category
Jacket (Insulation) Material
Mfr
Jacket (Insulation) Diameter
0.157" (3.99mm)
Series
Jacket (Insulation) Thickness
0.006" (0.15mm)
Packaging
Spool
Length
2000.0' (609.6m)
Part Status
Active
Voltage
600V
Cable Type
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C