W33-S2N1Q-20
DigiKey Part Number
W33-S2N1Q-20-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
W33-S2N1Q-20
Description
CIR BRKR THRM 20A 250VAC 50VDC
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Circuit Breaker Thermal 20A 250 V AC 50 V DC Rocker Panel Mount
Category
Current Rating (Amps)
20A
Manufacturer
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Voltage Rating - AC
250 V
Series
Voltage Rating - DC
50 V
Packaging
Bulk
Actuator Type
Rocker
Part Status
Active
Number of Poles
2
Mounting Type
Panel Mount
Base Product Number
Breaker Type
Thermal
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
Available To Order
Check Lead Time
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
CIR BRKR THRM 20A 250VAC 50VDC