VLS6045EX-470M
DigiKey Part Number
445-173054-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-173054-1-ND - Cut Tape (CT)
445-173054-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VLS6045EX-470M
Description
FIXED IND 47UH 1.3A 230 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
47 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 1.3 A 230mOhm Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
VLS6045EX-470M Models
Category
Current - Saturation (Isat)
1.8A
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
230mOhm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Drum Core, Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
Nonstandard
Inductance
Size / Dimension
0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.177" (4.50mm)