C4532X5R1A226M/3 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Direct
TDK
In Stock: 3 796
Datasheet
Upgrade
TDK
In Stock: 15 198
Datasheet
Upgrade
In Stock: 179
KYOCERA AVX
In Stock: 426
Similar
KYOCERA AVX
In Stock: 425
Similar
C4532X5R1A226M/3
DigiKey Part Number
C4532X5R1A226M/3-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C4532X5R1A226M/3
Description
CAP CER 22UF 10V X5R 1812
Customer Reference
Detailed Description
22 µF ±20% 10V Ceramic Capacitor X5R 1812 (4532 Metric)
EDA/CAD Models
C4532X5R1A226M/3 Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Obsolete
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.063" (1.60mm)