C4532X5R1A226M/3 | |
|---|---|
DigiKey Part Number | C4532X5R1A226M/3-ND - Tape & Reel (TR) |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | C4532X5R1A226M/3 |
Description | CAP CER 22UF 10V X5R 1812 |
Customer Reference | |
Detailed Description | 22 µF ±20% 10V Ceramic Capacitor X5R 1812 (4532 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | C4532X5R1A226M/3 Models |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 85°C |
Series | Applications |
Packaging Tape & Reel (TR) | Mounting Type |
Part Status Obsolete | Package / Case 1812 (4532 Metric) |
Capacitance | Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) |
Tolerance ±20% | Thickness (Max) 0.063" (1.60mm) |