OMB.433.B06F21
DigiKey Part Number
931-1458-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
OMB.433.B06F21
Description
RF ANT 433MHZ WHIP STR N FEM
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA ISM Whip, Straight N Type Female Bracket Mount
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
OMB.433.B06F21 Models
Category
VSWR
1.5
Manufacturer
Taoglas Limited
Gain
6dBi
Packaging
Bulk
Power - Max
100 W
Part Status
Active
Termination
N Type Female
RF Family/Standard
General ISM
Ingress Protection
IP65
Frequency Group
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Mounting Type
Bracket Mount
Frequency (Center/Band)
433MHz
Height (Max)
43.071" (109.40cm)