TANGO9/1.5M/SMAM/S/S/20
DigiKey Part Number
1679-TANGO9/1.5M/SMAM/S/S/20-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TANGO9/1.5M/SMAM/S/S/20
Description
OMNI 433MHZ THROUGH HOLE ANTENNA
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA ISM Whip, Straight SMA Male Through Hole
Category
VSWR
1.5
Manufacturer
Siretta Ltd
Gain
3dBi
Series
Power - Max
20 W
Packaging
Bulk
Features
Cable - 1.5m
Part Status
Active
Termination
SMA Male
RF Family/Standard
General ISM
Mounting Type
Through Hole
Frequency Group
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Height (Max)
9.843" (250.00mm)
Frequency (Center/Band)
433MHz