UMJ212BB7223MGHT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
TDK
In Stock: 1 504
Datasheet
Parametric Equivalent
Murata Electronics
Murata Electronics
0.022 µF ±20% 50V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
TAIYO YUDEN MLCCs
UMJ212BB7223MGHT
DigiKey Part Number
UMJ212BB7223MGHT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
UMJ212BB7223MGHT
Description
CAP CER 0.022UF 50V X7R 0805
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
UMJ212BB7223MGHT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)