MSASS32NSB5473MTNA01 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
TDK
Datasheet
0.047 µF ±20% 630V Ceramic Capacitor X5R 1210 (3225 Metric)
MSASS32NSB5473MTNA01
DigiKey Part Number
587-MSASS32NSB5473MTNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MSASS32NSB5473MTNA01
Description
CAP CER 0.047UF 630V X5R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
MSASS32NSB5473MTNA01 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.083" (2.10mm)