MMASG31LBB5106KTNA01 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 300
Datasheet
In Stock: 0
TDK
In Stock: 350
Murata Electronics
Murata Electronics
10 µF ±10% 35V Ceramic Capacitor X5R 1206 (3216 Metric)
MMASG31LBB5106KTNA01
DigiKey Part Number
587-MMASG31LBB5106KTNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MMASG31LBB5106KTNA01
Description
CAP CER 10UF 35V X5R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
MMASG31LBB5106KTNA01 Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)