MMASG168SB7474KTNA01 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
In Stock: 655
TDK
TDK
Murata Electronics
Murata Electronics
0.47 µF ±10% 35V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
MMASG168SB7474KTNA01
DigiKey Part Number
587-MMASG168SB7474KTNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MMASG168SB7474KTNA01
Description
CAP CER 0.47UF 35V X7R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
MMASG168SB7474KTNA01 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)