MCKK1608T1R0MN is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
Taiyo Yuden
In Stock: 152
Datasheet
1 µH Shielded Multilayer Inductor 1.3 A 123mOhm Max 0603 (1608 Metric)