MCAST32MSB7226KPNA1J is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 977
Datasheet
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 0
In Stock: 1
Würth Elektronik
KEMET
KEMET
Holy Stone Enterprise Co., Ltd.
YAGEO
YAGEO
Samsung Electro-Mechanics
22 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
MCAST32MSB7226KPNA1J
DigiKey Part Number
587-MCAST32MSB7226KPNA1JTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MCAST32MSB7226KPNA1J
Description
CAP CER 22UF 25V X7R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
MCAST32MSB7226KPNA1J Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.106" (2.70mm)