CC1210KKX7R8BB226
DigiKey Part Number
13-CC1210KKX7R8BB226TR-ND - Tape & Reel (TR)
13-CC1210KKX7R8BB226CT-ND - Cut Tape (CT)
13-CC1210KKX7R8BB226DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CC1210KKX7R8BB226
Description
CAP CER 22UF 25V X7R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CC1210KKX7R8BB226 Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Active
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.106" (2.70mm)